Snel naar hoofd inhoud

Beleid en ANBI

Anbi algemeen

Giften aan onze gemeente zijn aftrekbaar van de belasting. De Protestantse Kerk Nederland is namelijk een zogeheten Anbi (Algemeen Nut Beogende Instelling). Onze gemeente valt onder de Anbi-groepsbeschikking van de PKN. Om uw giften aan onze gemeente op te kunnen voeren in uw belastingaangifte, dient u ons RSIN-nummer (Rechtspersonen Samenwerkingsverbanden Informatie Nummer) in te vullen bij uw belastingaangifte.

Dat nummer is voor onze gemeente: 002572655

  • Naam van de gemeente: Gereformeerde Kerk Tholen (onderdeel van de Protestantse Kerk in Nederland)
  • Contactadres: Doelweg 7, 4691 CS Tholen
  • E-mail: kerkenraad@ichthuskerktholen.nl
  • Bestuurssamenstelling: 1 predikant, 1 ouderling-scriba, 6 ouderlingen, 1 jeugd-ouderling, 3 ouderlingen-kerkrentmeester en 6 diakenen.
  • Nummer Kamer van Koophandel van de kerk: 76387224
  • Nummer Kamer van Koophandel van de diaconie: 76470474

Beleidsplan en doelstelling

De Ichthuskerk heeft als basis voor haar dagelijks handelen een beleidsplan opgesteld. Hieronder volgt de visie en missie die wij ons ten doel hebben gesteld. Het complete beleidsplan is via deze link te downloaden: Beleidsplan Ichthuskerk.

Het beleidsplan Veilige kerk is via deze link te downloaden: Beleidsplan Veilige gemeente.

Visie

De Gereformeerde Ichthuskerk te Tholen, onderdeel van de Protestantse Kerk in Nederland, werkt vanuit de onderstaande visie op 'gemeente zijn'.

Wij geloven in God die liefde is en daarom met heel zijn wezen betrokken is bij de mens en de wereld. Als de Drie-enige is Hij ons steeds meer nabij gekomen. Zijn liefde voor zijn schepping kent geen grenzen en gaat ons verstand te boven. Wij herkennen zijn liefde in Jezus Christus, die ons door onderwijs en tekenen Gods wil heeft geopenbaard en die gestorven is voor onze zonden en opgestaan om ons nieuw te maken. Wij herkennen Gods liefde óók in mensen die vervuld zijn van Gods Geest en van daaruit spreken en handelen.

Om de wereld en de mens te laten bloeien en rechtvaardig te laten zijn, laten wij ons door God aanspreken en in dienst nemen. Christen zijn is een manier van leven. Wij geloven dat God ons door de Bijbel en door zijn Geest blijft aanspreken en op een niet vrijblijvende manier uitnodigt tot het ware leven.

Vanuit deze visie weten wij ons geroepen om het heil van God te vieren en er steeds meer over te leren en vanuit dat heil God en onze naaste te dienen. Deze onderwerpen klinken door in de beschrijving van de werkvelden zoals die in de inhoudsopgave benoemd zijn.

Missie

Het stadje Tholen heeft een grote verscheidenheid aan kerkgenootschappen. Te midden van deze kerken neemt de Ichthuskerk een bescheiden maar herkenbare plaats in.

Op 1 augustus 2013 telde onze gemeente 534 belijdende- en doopleden en 21 niet gedoopte leden.

De Ichthuskerk wil een gemeente zijn waar ieder die zijn heil bij Jezus Christus zoekt zich in thuis kan voelen. Dat betekent overigens niet dat we er alleen maar zijn om het mensen naar de zin te maken. Het evangelie van Jezus Christus biedt opgejaagde mensen rust en jaagt geruste mensen op. We herkennen ons goed in het beeld dat de gemeente in de 21e eeuw als een herberg moet zijn. Er is een betrokken kern die ervoor zorgt dat de 'herberg' ook werkelijk is wat zij pretendeert te zijn, maar er komen ook gasten die vrij zijn om wat langer te blijven of weer verder te trekken op hun tocht door het leven.

Ook de Protestantse Kerk in Nederland heeft als overkoepelend orgaan een beleidsplan. Dat is via deze link te bekijken: Beleidsplan Dienstenorganisatie PKN.

Activiteiten

Activiteiten van onze gemeente:

  • Erediensten, wekelijks op zondag en tevens op kerkelijke feestdagen
  • Vier extra erediensten, speciaal gericht op de jeugd
  • Gespreksgroepen voor jongeren en jongvolwassenen
  • Belijdeniscatechisatie
  • Jeugdwerkactiviteiten via diverse clubs voor leeftijden van 6 t/m 21 jaar
  • Oppasdiensten voor kinderen tot 6 jaar
  • Kindernevendiensten tijdens de erediensten
  • Deelname aan gezamenlijke activiteiten met andere gemeenten/kerkgenootschappen
  • Deelname aan de week van het gebed voor de eenheid van de christenen, samen met andere gemeenten uit de gemeente Tholen
  • Diverse vormende en toerustende activiteiten zoals sprekers en themabijeenkomsten
  • Gespreksgroepen
  • Acties diaconie
  • Acties ZWO (Zending Werelddiaconaat en Ontwikkelingssamenwerking)
  • Gemeente-avonden (met onder meer toelichtingen op de financiële stand van zaken en het te voeren beleid)
  • Zangavonden
  • Acties ten bate van de kerk
  • Zorg voor de leden van de gemeente in geestelijk en, indien nodig, materieel opzicht
  • Startzondag als begin van het nieuwe kerkelijk jaar

Financiën

Hieronder treft u een samenvatting aan van de financiële verantwoording van onze gemeente.

  • Naam ANBI: Gereformeerde Kerk Tholen
  • RSIN/Fiscaal nummer: 002572655
  • Nummer Kamer van Koophandel: 76387224
  • Contactadres: Doelweg 7, 4691 CS Tholen
  • E-mail: kerkenraad@ichthuskerktholen.nl

Financieel overzicht kerk (bedragen in €)

Begroting 2026Begroting 2025Rekening 2024
Opbrengsten en Baten
Opbrengsten onroerende zaken11.4192.5001.935
Opbrengsten uit rente, dividenden en beleggingen4.0003.0003.066
Opbrengsten levend geld120.200112.000121.057
Totaal baten A135.619117.500126.059
Uitgaven en Kosten
Kosten kerkelijke gebouwen25.15024.30029.288
Pastoraat resp. diaconaal pastoraat90.37875.00056.719
Kosten kerkdiensten en kerkelijke activiteiten3.5003.5004.226
Verplichtingen/bijdragen aan andere organen6.5307.7006.759
Salarissen en vergoedingen4.5405.5003.850
Kosten beheer, administratie en archief3.5604.0004.576
Rentelasten/bankkosten1.4901.5001.484
Totaal lasten A135.148121.500106.901
Incidentele baten en lasten471-4.00019.157
Incidentele baten--2.456
Incidentele lasten---5.288
Incidentele baten en lasten (B)---2.832
Resultaat verslagjaar (A+B)471-4.00016.326
Onttrekkingen bestemmingsreserves--0
Onttrekkingen bestemmingsfondsen--5.288
Toevoegingen bestemmingsreserves--0
Toevoegingen bestemmingsfondsen---2.456
Totaal mutaties bestemmingsreserves/-fondsen (C)--2.832
Resultaat naar Algemene reserve (D)471-4.00019.157

Financieel overzicht diaconie (bedragen in €)

Begroting 2026Begroting 2025Rekening 2024
Opbrengsten en Baten
Opbrengsten uit rente, dividenden en beleggingen--52
Opbrengsten levend geld7.1007.4007.367
Door te zenden collecten en giften3.0003.0001.938
Totaal baten A10.10010.4009.357
Uitgaven en Kosten
Kosten kerkdiensten en kerkelijke activiteiten1.6001.1001.580
Verplichtingen/bijdragen aan andere organen1.0001.000904
Kosten beheer, administratie en archief500400533
Rentelasten/bankkosten400300362
Diaconaal werk plaatselijk500500-
Diaconaal werk regionaal/landelijk3.1004.1002.024
Afdrachten door te zenden collecten en giften3.0003.0001.938
Totaal lasten A10.10010.4007.342
Operationeel resultaat (A)002.015
Resultaat verslagjaar (A+B)002.015
Resultaat naar Algemene reserve (D)002.015

Plaatselijke Regeling

In de Plaatselijke Regeling leest u terug hoe we als gemeente zijn georganiseerd. U kunt de regeling via deze link inzien: Plaatselijke regeling Ichthuskerk Tholen 2025.